Jakie podkładki i maty na stół wybrać można dla siebie

Stoły to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To właśnie przy nich często toczy się życie towarzyskie i rodzinne, że nie mówić o tym, że spożywa się właśnie na nich posiłki z rodziną. Wykonuje się je z bardzo różnych materiałów, wśród jakich przede wszystkim króluje drewno, ale coraz częściej klienci wybierają także szkło. Lecz same blaty nie wyglądają zbyt elegancko, dlatego niejednokrotnie na nich się pojawiają różnego rodzaju maty i podkładki.

Spełniają one dwa główne zadania. Po pierwsze zabezpieczają powierzchnię blatu przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. W przeciwieństwie do blatów kuchennych stoły nie są odporne na wysoką temperaturę, tak więc stawianie na nich przykładowo garnka z zupą dłuższym okresie czasu może być powodem uszkodzenia powierzchni. Takie podkładki dobrze również chronią przed różnego rodzaju zarysowaniami i zalaniami.

Kładąc na nich talerze nie ma niebezpieczeństwa, że podczas przesuwania na powierzchni blatu zrobione zostaną jakieś zarysowania. Co w przypadku miększego drewna może mieć jak najbardziej mieć miejsce. Nie można zapomnieć też o kwestii dekoracyjnej. Tego typu maty ochronne są dostępne w wielu różnych kolorach, wykonuje się je też z wielu rodzajów materiałów. Dużą popularnością chociażby się cieszy bambus, lecz też na wielu stołach też się pojawia korek, filc czy też rozmaite tkaniny i tworzywa sztuczne. Ciekawym pomysłem są maty ochronne wykonane z bezbarwnego plastiku, które mogą służyć do rozmaitych domowych prac czy malowania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły