Jakie są często używane rodzaje bram przemysłowych

Przemysłowe obiekty, takie jak hale produkcyjne, warsztaty czy magazyny różnią się znacznie od obiektów mieszkaniowych. Często posiadają one kilka metrów na wysokość, a przez ich drzwi bez problemów wjadą do nich nawet najwyższe samochody. To wszystko wymaga całkowicie odmiennej konstrukcji, także jeżeli chodzić będzie o montowane bramy przemysłowe Bydgoszcz. Na rynku jest wiele wersji bram, różniących się parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Dlatego też w każdym przypadku jest możliwość dobrania rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Podczas wyboru przede wszystkim należy zwrócić uwagę na mechaniczną wytrzymałość.

Ze względu na dużą powierzchnię skrzydeł, która może niekiedy wynosić nawet do kilkunastu metrów kwadratowych, wszystkie części muszą się charakteryzować dużą solidnością. Pamiętać też należy o podmuchach wiatru, o czym wiele osób zupełnie nie pamięta. A to przecież z uwagi na tę właśnie powierzchnię będzie generować naprawdę pokaźne siły, z jakimi konstrukcja musi sobie poradzić. Żeby tę wytrzymałość uzyskać, to należy odpowiednio dobrać materiały. Najczęściej wytwórcy używają stali.

Jest ona mocna, sztywna i wytrzymała, a jeśli się ją dobrze zabezpieczy przed korozją, to bez żadnego problemu da radę wytrzymać wiele lat używania. Jednak zrobione z niej elementy charakteryzują się dość dużą wagą, dlatego też jeśli to ma znaczenie, to można zdecydować się również na aluminium. Ono będzie trochę droższe od stali i bardziej kłopotliwe w obróbce, za to znacznie mniej ważąc oferuje dobrą wytrzymałość.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły