W jaki sposób pozbyć się można kun z poddasza

Wielu osobom kuny kojarzą się z miłymi zwierzątkami, lecz w rzeczywistości jest znacznie inaczej. Spora liczba kierowców musiała zawieść swoje pojazdy do warsztatu ze względu na przegryzione kable, te drapieżniki duże szkody także wyrządzają na poddaszach i strychach. Potrafią tam skutecznie zniszczyć ocieplenie, a wypłoszenie ich na stałe wcale nie jest taką łatwą sprawą. Wiele osób poszukuje dobrego pomysłu na to, jak pozbyć się kuny z poddasza, lecz zdecydowana ich większość w dłuższej perspektywie zawiedzie. Kuna na strychu niezwykle szybko zadomowi się w pobliżu ludzi, i jeżeli trafi na jakieś suche i osłonięte od wiatru miejsce, to zakłada tam swoje gniazdo.

Takie metody jak głośne odgłosy, mocno pachnące substancje czy rozrzucona sierść psa z reguły nie zdają egzaminu, ponieważ te zwierzęta przyzwyczajają się bardzo szybko do tego. Ze względu na obowiązujące przepisy nie należy ich także zabijać, z tego też powodu najskuteczniejszą metodą jest ich odstraszanie. Można do tego celu wykorzystać na przykład elektroniczne odstraszacze, które obecnie są uważane za najbardziej skuteczne.

Taki odstraszacz na kuny instaluje się dookoła całego budynku, uwzględniając każde miejsce, przez które może się ona dostać do środka. Płynący przez przewody prąd nie będzie powodował żadnego zagrożenia, ale jest mało przyjemny. Kuny najczęściej po paru wejściach rezygnują z danego miejsca i znajdują inne, bez takich niespodzianek. Tak więc jeżeli ktoś ma problem z tymi zwierzętami, to powinien poszukać jakiejś firmy, która mu taki odstraszacz zamontuje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły