Jak dobrze wybrać okna do mieszkania

Kupno okien do mieszkania czy domu jest inwestycją na długie lata, z tego też powodu warto zastanowić się dobrze nad ostatecznym wyborem. Przede wszystkim tego typu okna spełniać muszą obowiązkowe wymagania dotyczące termicznej izolacji i dźwiękoszczelności. Dlatego też wybierać należy modele mające możliwie niski współczynnik cieplnej przenikalności, tak żeby jak najbardziej zredukować zużycie energii do ogrzewania. Zdecydowanie lepiej będzie dołożyć trochę do okien o lepszych parametrach, gdyż szybko się to zwróci w postaci obniżonych rachunków.

Dobra dźwiękoszczelność jest z kolei potrzebna gdy budynek znajduje się w jakiejś ruchliwej okolicy, pozwoli to zachować ciszę we wnętrzu. Kolejną ważną rzeczą jest materiał, z jakiego wykonane są okna. PCV jest solidne i odporne na warunki atmosferyczne, a dodatkowo korzystnie się przedstawia pod względem cenowym. W dalszym ciągu wiele osób wybiera okna zrobione z tego materiału, zwłaszcza że posiadają one bardzo dobre parametry.

Trochę więcej kosztują modele drewniane, które w ostatnim czasie znowu bardzo zyskały na popularności. Nowością są okna drewniano-aluminiowe, posiadające specjalne nakładki z aluminium, chroniące przed mechanicznymi uszkodzeniami. Warto zastanowić się też nad różnymi nowinkami technologicznymi, jakie drzwi drewniane producent oferuje w swoich wyrobach. Przy niewielkich dodatkowych kosztach można znacznie poprawić funkcjonalność, na przykład dzięki wbudowanym przeciwsłonecznym osłonom czy wymienianiu powietrza bez otwierania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły