Wybór dobrego stołu do jadalni – na co zwracać uwagę

Wybór najlepiej pasującego stołu do jadalni czy salonu jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim duże znaczenie będzie miała ilość powierzchni w pomieszczeniu, ponieważ to bezpośrednio wpływa na rozmiary stołu. Trzeba bowiem zapewnić przynajmniej 60 cm wolnej przestrzeni na wysuwanie krzeseł, ale także i powyżej trzydziestu cm blatu, tak aby się na nim wygodnie zmieścił komplet naczyń.

Oczywiście jeżeli ktoś dysponuje kuchnią o niedużej powierzchni to może nie trzymać się tych wytycznych, lecz o wygodzie i komforcie raczej wtedy nie będzie mowy. Następną ważną kwestią jest kształt stołu. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie klasyczne prostokąty, ale spora ilość kupujących decyduje się też na drewniany stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe mają tę zaletę, że dużo korzystniej wizualnie wyglądają w mniejszych wnętrzach, a równocześnie zapewniają dużo wygody i funkcjonalności. Na pewno warto też zastanowić się nad mechanizmem rozsuwania czy rozkładania. Taki okrągły stół rozkładany po złożeniu nie będzie zajmował dużo miejsca, a jeżeli okaże się to potrzebne, to błyskawicznie będzie można go wydłużyć. Jeśli chodzi o materiały, to możliwości w tym zakresie są całkiem spore. Uniwersalne i ponadczasowe jest drewno, nie tylko prezentuje się ono elegancko, ale też zapewnia wysoką trwałość. Do nowoczesnych wnętrz można wybrać jakiś model wykonany ze szkła, z nogami z metalu. Bardzo ciekawie i oryginalnie prezentują się też stoły wykonane z drewna oraz żywicy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły