Opony do wózków widłowych – w jaki sposób je dobrze wybrać

Widłowe wózki są powszechnie używane w rozmaitych magazynach czy halach produkcyjnych. Przy ich pomocy można przewozić cięższe, duże rzeczy, a także przy pomocy wysięgnika ustawiać je na wyższych półkach. Wózki widłowe występują w paru różnych rodzajach, które się od siebie różnią chociażby typem używanego napędu. Dość różne są także opony stosowane w takich wózkach, a jest to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia.

Część modeli wózków pozwala na zamontowanie wyłącznie jednej odmiany opon, przy innych jest większa elastyczność. Najbardziej popularne i najtańsze są pneumatyczne opony. Charakteryzują się one dużą uniwersalnością, dzięki czemu instalowane być mogą w zasadzie w w każdym pojeździe tego typu. Są one dostępne w dwóch odmianach, to znaczy diagonalnej i radialnej, a wybór odpowiedniego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Sporym plusem opon z tej rodziny będzie ich niewysoka cena zakupu i wysoki poziom uniwersalności, lecz wiąże się to z nieco niższą wytrzymałością na przebijanie.

Dlatego też w miejscach, w jakich ryzyko wiążące się z przebiciem jednak będzie większe, lepiej się zdecydować na pełne opony. Z uwagi na to, że nie mają one we wnętrzu powietrza, to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne będzie sporo większa. Lecz ta odmiana opon cechuje się znacznie mniejszą amortyzacją, co w części przypadków spowodować nawet może uszkodzenie ładunku. Sporo w temacie wybierania opon można będzie znaleźć w sieci, można w wyszukiwarce podać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przeglądnąć zwrócone wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły