Łazienkowe płytki – jakie najlepiej wybrać do swojej łazienki

Wybór najlepszych łazienkowych płytek nie jest wcale prostą rzeczą. Wielu klientów kupując hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów w pierwszej kolejności zwraca uwagę na kolor i wzór. Rzecz jasna jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ taką łazienkę urządza się na wiele lat, i ułożone tam płytki łazienkowe po prostu mają się podobać. Lecz przy zakupie trzeba także zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, o jakich wiele osób zapomina.

Aktualnie wybór łazienkowych płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych wymiarów klienci coraz częściej wybierają płytki znacznie większe, które prezentują się naprawdę nowocześnie. Bardzo dobrze sprawdzają się one w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy standardowych wymiarach. Lecz moda idzie także w przeciwnym kierunku, bardzo ciekawym jej przykładem są mozaiki gresowe.

Wkomponowane w odpowiedni sposób na poszczególne ściany prezentują się naprawdę niesamowicie, chociaż trzeba włożyć spor pracy w ich ułożenie. Przy płytkach podłogowych bardzo istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Przyjrzeć się również należy wytrzymałości mechanicznej, zwłaszcza jeśli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają gdy kupowana jest glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły