Jak wybrać sprawdzoną dobrą wagę do laboratorium

Jednym z podstawowych, jakie spotyka się w praktycznie każdym laboratorium, są najróżniejsze wagi. W zależności od rodzaju wykonywanych badań będą one miały różny poziom dokładności. Niekiedy wymagania pod tym względem są na wysokim poziomie, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma to, jakie urządzenia się do tego zakupi.

Przede wszystkim podstawowym aspektem podczas wyboru jest odpowiednia dokładność i precyzja. A ta jest uzależniona od tak zwanej rozdzielczości wagi, czyli minimalnej różnicy mas, które da się zmierzyć. Precyzja urządzenia uzależniona jest od konkretnych wymagań placówki, trzeba pamiętać że bardziej dokładne wagi ohaus wiązać się też będą z koniecznością poniesienia wyższych kosztów przy ich zakupie. Następnym ważnym parametrem technicznym, na jaki trzeba zwrócić swoją uwagę podczas wyboru, będzie zakres mierzonych mas. To w wielu przypadkach ma duże znacznie, a klienci często o tym zapominają skupiając się wyłącznie na dokładności.

Czasami do mierzenia będą też lekkie, ale duże objętościowo materiały czy próbki, i tu z kolei przyda się to, żeby waga dysponowała konstrukcją to umożliwiającą. Bardzo ważne będzie, aby się upewnić czy konkretne urządzenie sprzedawane jest z certyfikacją kalibracji. Taki certyfikat potwierdza, że waga jest prawidłowo zaprojektowana i wykonana, i przede wszystkim że będzie spełniać wszystkie wymagania techniczne. Sporo wag wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, w wielu przypadkach bardzo się one przydają w pracy na co dzień.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły