Dlaczego warto poświęcić trochę czasu na wybranie listew przypodłogowych

Sporo osób niespecjalnie się przykłada do wyboru przypodłogowych listew. Nad ścianami i podłogami spędzają one wiele godzin, a takie listwy bierze się po prostu jakieś pierwsze z brzegu, żeby tylko cokolwiek pasowały. A przecież one mają dość duże znaczenie dla wyglądu pomieszczenia, a oprócz tego pełnią bardzo praktyczną rolę. Przede wszystkim powinny osłaniać mało ładnie wyglądające szpary, jakie zostały po montażu desek czy paneli.

Często w takich listwach są też kładzione różnego rodzaju instalacje, na przykład przewody internetowe czy telewizyjne. Dlatego też warto się zorientować, jakie są możliwości w tym zakresie, i na co zwracać swoją uwagę podczas wyboru. Jeśli ktoś do końca nie będzie wiedział co ma kupić, to odwiedzić powinien jakiś dobry Korner sklep. Specjaliści pracujący w takim sklepie udzielą odpowiedzi na każde pytanie i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie. Listwy przypodłogowe obecnie są wykonywane z wielu różnych rodzajów materiałów.

W dalszym ciągu dużym zainteresowaniem się cieszy drewno, jest ono stylowe i eleganckie, lecz równocześnie trochę drogie. Osoby szukające ekonomiczniejszych rozwiązań sięgnąć mogą po modele wykonane z MDF lub PCV. Listwy korner venezia z polichlorku winylu są lekkie i łatwe w montażu, a pokaźna liczba dostępnych wzorów sprawia, że się one cieszą dużym zainteresowaniem. Ta popularność bierze się również z ich ceny, ponieważ jest to najtańszy rodzaj materiału. Równocześnie PCV jest całkowicie odporne na działanie wilgoci, co w pewnych sytuacjach jest dość istotne. MDF kosztuje nieco więcej, ale też i według wielu osób znacznie ładniej wygląda, a jego dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba przy nim stosować narożników.

Osoby szukające niestandardowych rozwiązań mogą się zdecydować na aluminium albo stal, te materiały bardzo ładnie wyglądają bowiem w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach. Następną ważną rzeczą jest wysokość, tu najczęściej są spotykane modele od kilku do kilkunastu centymetrów. W praktyce jest taka zasada, że im pomieszczenie będzie niższe, tym mniejsza też ma być wysokość listew, tak żeby całość odpowiednio wyglądała.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły